Basında Biz

röportaj_2022
TRT HABER

BAUROV robotik takımı olarak Giresun’da düzenlenen Teknofest 2022 İnsansız Su Altı Sistemleri İleri Kategori yarışma için geliştirdiğimiz aracımız GÜLLE hakkında TRT HABER ekibinin yayınladığı haberde takım kaptanımız ile gerçekleştirdiğimiz röportajımız.

Hürriyet

Ekip, dört senedir TEKNOFEST İnsansız Su Altı Sistemleri ileri kategorisinde Baurov ismiyle yarışıyor. 2019’da ikincilik, 2020’de birincilik ve en özgün yazılım ödüllerini kazananan Baurov bu sene de en özgün yazılım ödülünü kazandı.

Habertürk

Gaziantep’te yapılan Teknofest 2020 yarışlarına insansız sualtı sistemleri kategorisinde katılan Bahçeşehir Üniversitesi ‘Baurov’ takımı birinci olarak 40 bin liralık ödülün sahibi oldu. Baurov takımı ödülünü, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun elinden aldı.

Milliyet

Gaziantep’te düzenlenen Teknofest 2020 yarışlarına ‘insansız sualtı sistemleri’ kategorisinde katılan Bahçeşehir Üniversitesi(BAU) ’Baurov’ takımı 1’inci oldu. Takıma 40 bin liralık ödülünü ve kupasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu verdi.

Haberler.com

ANKARA – Savunma Sanayii Başkanlığınca ROBOİK yarışmaları kapsamında düzenlenen “İnsansız/Otonom Deniz Sistemleri Endüstriyel Tasarım Yarışması ve İnsansız Su Altı Araçları Prototip Yarışması”nda ödüller sahiplerini buldu. Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu “BAUROV” takımı, “İnsansız Su Altı Araçları Prototipi” dalında birinci oldu.

Haberler Global

Marmara Bölgesinde müsilaj temizliği  başladı. Yüzeydeki müsilaj artık daha ince tabaka halinde dolaşıyor, dibe çöken müsilajsa canlıları tehdit etmeye devam ediyor. BAUROV robotlarını geliştirmek, dipteki müsilajı temizlemede çalışmalara robotlarıyla destek olmak istiyor.

Milliyet Gazetesi

“İnsansız Su Altı Araçları Prototip Yarışması” kategorisinde üniversite ve lise öğrencileri mücadele etti. 10 takımın finale kaldığı yarışmada, 8 üniversite ile 2 lise takımı enkaz çıkarma, montaj, mayın imha ve otonom görevlerini yerine getirmeye çalıştı. Yarışmanın birincisi Bahçeşehir Üniversitesi “BAUROV” takımı 30 bin lira…